KominkiBudowa.PL - Zobacz jak zbudować kominek

Źródło ciepła

Wkłady kominkowe produkowane są na całym świecie i znajdują coraz większą rzeszę zwolenników. Od paru lat w ich produkcji stosowana bywa tak zwana metoda płaszcza wodnego. Dzięki niemu nie pełnią już wyłącznie funkcji ozdobnej lub dekoracyjnej. Są głównym źródłem ogrzewania w domu i rozprowadza gorąco do innych urządzeń.
Zasada działania płaszcza wodnego.

Wkłady kominkowe posiadają specjalny zbiornik, w którym znajduje się ciecz. W przypadku osiągnięcia odpowiedniej temperatury w komorze, pod dużym ciśnieniem bywa uwalniana woda, która kieruje gorąco do całego układu rur doprowadzających je do innych urządzeń. Według tej metody nagrzewane są pozostałe grzejniki w mieszkaniu, a palenisko staje się głównym źródłem ogrzewania. W każdej chwili możemy odłączyć tą funkcję lub zakręcić kaloryfer przy korzystaniu z ogrzewania centralnego. Cena takiego ogrzewania bywa porównywalna lub nieznacznie wyższa od miejskiego. Niestety samo podłączenia obudowy do całej instalacji bywa drogie i wymaga uzyskania odpowiedniej zgody. Zdecydowanie częściej przeprowadza się również kontrole szczelności takich urządzeń.

Podobne wpisy:
  1. Kominek, wyjątkowy prezent
  2. Wymiennik ciepła dla pieców kominkowych
  3. Podstawowe zalety budowy kominków

Tematyka: Obudowy kominkowe,Wkłady kominkowe | No Comments »

Komentarze

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. Adres TrackBack

Napisz komentarz

Możesz używać następujące tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Serwis kominkowy KominkiBudowa.PL